Wybielanie zębów — jak zrobić to bezpiecznie?

Wybielanie zębów to całkowicie bezpieczny zabieg pod warunkiem, że wykonamy go w gabinecie stomatologicznym, pod kontrolą naszej higienistki. Dostępnych jest kilka sprawdzonych i bezpiecznych metod wybielania. W gabinecie można zdecydować się na wybielanie metodą Beyond. Jeśli chcemy zrobić to samodzielnie w domu, higienistka lub lekarz może polecić nakładowe wybielanie zębów. Niemniej jednak zawsze należy skonsultować się z dentystą. Lekarz zbada o nasze uzębienie i sprawdzi, czy w zębach nie ma żadnych ubytków. Co więcej, udzieli nam stosownych wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób i jaką ilość materiału nałożyć do nakładek, aby zabieg był bezpieczny dla zębów i dziąseł.

Należy unikać samodzielnego wybielania zębów tzw. domowymi sposobami lub stosując materiały nieznanego pochodzenia. W takich przypadkach możemy poważnie zaszkodzić zębom, np. zniszczyć szkliwo.

Na czym polega wybielanie zębów metodą Beyond?

Wybielanie zębów metodą Beyond to specjalistyczny zabieg przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym. Polega na dokładnym utlenieniu przebarwień na powierzchni zębów z zastosowaniem nadtlenku wodoru. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i nie wpływa na strukturę zębów. Trwa ok. 30-60 minut, a efekt jest natychmiastowy. Aby poprawić wygląd zębów, wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym.

Przed zabiegiem stomatolog zawsze dokładnie bada stan jamy ustnej pacjenta. Niezbędna jest fachowa ocena zębów i przyzębia. Zwykle przeprowadzany jest również zabieg higienizacyjny, który pozwala na m.in. usunięcie kamienia nazębnego oraz osadu lub skorygowanie nieszczelnych wypełnień w zębach.